۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: ۲۰۴۲۵۴
مهدی خدابخشی نماینده شایسته کاراته ایران در دیدار فینال به بداوی از مصر رفت و در پایان با نتیجه 9 بر 2 مغلوب شد تا در نهایت صاحب مدال نقره مسابقات کاراته قهرمانی جهان شود.
کد خبر: ۳۴۹۲۴

کاراته قهرمانی جهان| یک ایرانی نایب قهرمان شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، در روز پنجم ( شنبه 6 آبان) مسابقات کاراته قهرمانی جهان 2023 به میزبانی بودپست مجارستان رقابت های کسب مدال در بخش انفرادی برگزار می‌شود. در وزن 84- کیلوگرم، مهدی خدابخشی نماینده شایسته کاراته ایران در دیدار فینال به بداوی از مصر رفت و در پایان با نتیجه 9 بر 2 مغلوب شد تا در نهایت صاحب مدال نقره مسابقات کاراته قهرمانی جهان شود.

این اولین مدال مهدی خدابخشی در مسابقات انفرادی قهرمانی جهان است. 

خدابخشی در این دوره از رقابت ها ابتدا 9 بر صفر نماینده قطر را از پیش رو برداشت. او در دور دوم کاراته کای لیبی را 5 بر صفر از پیش رو برداشت. نماینده ایران در دور سوم کاراته کای بوسنی را 5 بر 2 شکست داد. خدابخشی در دور چهارم و در حساس ترین مبارزه خود محمد الجعفری اردن یکی از بهترین های این وزن جهان را 4 – 4 از پیش رو برداشت تا راهی دیدار نیمه‌نهایی شود. 

نماینده شایسته کاراته ایران در نیمه نهایی با برتری 6 بر5  برابر شیمیدا از ژاپن به دیدار فینال مسابقات قهرمانی جهان 2023 راه پیدا کرد.

پیش از این سجاد گنج زاده در وزن 84+ کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز برای کاراته ایران شده بود.

/فارس.

برچسب ها: کاراته ورزش رزمی قهرمان جهان
ارسال نظر
آخرین اخبار