۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
تعداد بازدید: ۲۴۸۵۷۴
کمیته برگزاری بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس از مسیر حمل مشعل این بازی‌ها رونمایی کرد.
کد خبر: ۳۴۹۹۶
رونمایی از مسیر حمل مشعل بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس
 
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، مشعل المپیک پاریس روز 21 مرداد ماه 1403 (یازدهم آگوست)، در مراسم اختتامیه این بازی‌ها خاموش می‌شود و چند روز بعد شعله آتش بازی‌های پارالمپیک در استوک‌مندویل انگلستان زبانه خواهد کشید.

پس از آن مشعل این بازی‌ها زادگاه تاریخی خود را ترک و سفری چهار روزه را از 4 تا 8 شهریورماه (از 25 تا 28 آگوست 2024) آغاز می‌کند تا وقتی که به مقصد خود یعنی پاریس میزبان این رویداد بزرگ ورزشی برسد و مشعل اصلی  بازی‌های پارالمپیک روشن کند. 

بر این اساس، در نخستین بخش این سفر آتش پارالمپیک به صورت نمادین با شرکت 24 ورزشکار انگلیسی و 24 ورزشکار فرانسوی در کانال مانش جابه‌جا می‌شود و سپس وقتی به سواحل بندرگاه کاله در فرانسه برسد، به دوازده مشعل  در حومه فرانسه تقسیم می‌شود.

هزار پیشروی حامل مشعل در حدود پنجاه شهر و 12 مسیر، همزمان تا 28 آگوست به سوی محل مراسم افتتاحیه حرکت می‌کنند. مراسمی که برای نخستین بار خارج از یک استادیوم در قلب پایتخت فرانسه؛ از شانزه‌لیزه تا میدان کنکورد برگزار می‌شود.

هدف از حمل مشعل پارالمپیک افزایش شور و اشتیاق نسبت به این بازی‌ها در سراسر کشور است و مسیر آن با همکاری کمیته پارالمپیک فرانسه طراحی شده، تا مناطق میزبان بازی‌ها و همچنین شهرهایی که نماد تاریخ و میراث فرانسه‌اند بیشتر برجسته معرفی کنند.

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های پارالمپیک در این خصوص می گوید: «این فرصتی بسیار ارزشمند برای آگاه‌سازی‌ست چراکه هنوز جامعه در مورد بازی‌های  پارالمپیک اطلاعات کمی دارد و این میزبانی در خاک ما شرایط خوبی را برای یک گردهمایی مردمی منحصر به فرد ایجاد می‌کند.»

در طول مراسم حمل مشعل یک جشنواره آتش‌بازی همراه با موسیقی نیز در قلب شهر پاریس تدارک دیده است و در حاشیه آن، فعالیت‌ها و دوره‌های آشنایی با ورزش‌های پارالمپیکی نیز برگزار می‌شوند تا نشاط بازی‌های پارالمپیک هرچه بیشتر با مردم به اشتراک گذاشته شود.

چهار ورزشکار المپیکی و پارالمپیکی فرانسه مونا فرانسیس (قهرمان پاراسه‌گانه اروپا)، دیمیتری پاواده (نایب قهرمان پرش طول پارالمپیک توکیو)، فلورنت مانودو و لور مانودو (قهرمانان شنای المپیک) به عنوان کاپیتان‌های مراسم حمل مشعل انتخاب شده‌اند که در رونمایی از لباس هزار مشعل‌دار پارالمپیک و 10 هزار مشعل‌دار المپیکی پاریس 2024 هم حضور داشتند.

از جمع مشعل‌داران پارالمپیک، 800 نفر مشعل را با طی مسافت 200 متر (چهار دقیقه) حمل خواهند کرد و 200 نفر نیز به صورت تیمی (هشت دقیقه برای هر تیم) در این مراسم شرکت می‌کنند.

حاملان مشعل با لباس فرمی که توسط Decathlon -یکی از حامیان رسمی پاریس 2024- طراحی شده راهی جاده‌های فرانسه خواهند شد. رنگ سفید این لباس، نمادی از صلح، اتحاد و برادری است. به غیر از لوگوی بازی‌ها، کلیه آیتم‌های لباس حاملان مشعل المپیک و پارالمپیک یکسان خواهد بود.

 

 
برچسب ها: پارالمپیک المپیک مشعل المپیک پاریس
ارسال نظر
آخرین اخبار