۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: ۱۳۴۹۸۴۴
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی لایحه بیاورد، بهترین کار است و در غیر این صورت، مجلس طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی را باید بیاورد و این دو وزارتخانه را از هم جدا کند.
کد خبر: ۲۰۱۰۴

علی اصغر خانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خطوط درباره وضعیت مسکن، گفت: بنده معتقدم که باید وزارت مسکن و راه از هم جدا شوند چرا که مسکن وضعیت خوبی ندارد. امسال قرار بود که دولت دو میلیون واحد مسکن بسازد و تحویل دهد که تاکنون اتفاقی در این زمینه نیافتاده است.

در بودجه سال ۱۴۰۱ مصوب کردیم که ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق ملی مسکن واریز شود که هنوز یک ریال هم به این صندوق واریز نشده است. تا زمانی که وزارت مسکن از راه جدا نشود، وضعیت مسکن بهبود نمی‌یابد؛ بنابراین حتماً باید وزارت راه و شهرسازی تفکیک شود


عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قانون جهش تولید مسکن، دولت باید سالانه یک میلیون واحد مسکن بسازد که سال گذشته نساخت و امسال باید دو میلیون خانه ساخته شود تا عقب‌ماندگی سال قبل هم جبران شود که هنوز گامی در این راستا برنداشتیم.

خانی ادامه داد: اخیراً جلسه‌ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس داشتیم و به صورت جدی در این زمینه بحث و تبادل نظر شد که نتیجه مباحث مطروحه این بود که در ساخت مسکن هیچ اتفاقی نیافتاده است. اگر این شرایط ادامه پیدا کند، ما سال آینده در کشور با بحران مسکن روبرو خواهیم شد.

دولت هنوز گامی در جهت ساخت مسکن برنداشته است /گرانی مسکن افسارگسیخته شده است

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایط فعلی لازم است که وزارت مسکن از راه جدا شود و وزارتخانه مستقلی برای مسکن باید ایجاد شود. وزارت راه و شهرسازی یک وزارتخانه بسیار گسترده و عریض و طویل است و باید تفکیک شود.یک بار در مجلس یازدهم و در صحن مجلس طرح انتزاع بخش ساختمان شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی وآمایش سرزمین» مطرح شد که رأی کافی را نیاورد.در ابتدای دولت سیزدهم باز این موضوع یعنی تفکیک وزارت راه و شهرسازی مطرح شد که رئیس جمهور گفت که در ابتدای دولت است و کمی صبر کنید.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر دولت برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی لایحه بیاورد، بهترین کار است و در غیر این صورت، مجلس طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی را باید بیاورد و این دو وزارتخانه را از هم جدا کند.الان مردم دغدغه مسکن دارند چرا که گرانی مسکن افسارگسیخته شده است. هر سال کشور نیاز به ۸۵۰ هزار واحد مسکن دارد تا عرضه و تقاضا تناسب داشته باشد.

خانی گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ مصوب کردیم که ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق ملی مسکن واریز شود که هنوز یک ریال هم به این صندوق واریز نشده است. تا زمانی که وزارت مسکن از راه جدا نشود، وضعیت مسکن بهبود نمی‌یابد؛ بنابراین حتماً باید وزارت راه و شهرسازی تفکیک شود.

برچسب ها: جهش تولید مسکن قیمت مسکن علی اصغر خانی عضو کمیسیون عمران مجلس تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی
ارسال نظر
آخرین اخبار