۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: ۵۴۸۵۴۶
استخراج بیت کوین فرآیندی است جهت تعیین صحت تراکنش‌های شبکه بیت کوین و در عین حال بیت کوین‌های جدید را نیز وارد چرخه می‌کند.
کد خبر: ۴۹۹۲
جایگاه ایران در میان استخراج کنندگان رمز ارز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، الگوریتم محاسباتی شبکه بیت کوین به صورت اثبات کار (Proof of Work) است، در این الگوریتم اعضای شبکه برای تایید صحت تراکنش‌ها نیاز به قدرت پردازشی بسیار زیاد دارند که به اصطلاح هش ریت نامیده میشود و این قدرت پردازشی نیازمند مصصرف برق است.

به مدت طولانی چین به دلیل برق ارزان قیمت حاصل از سوخت ذغال سنگ یکی از بهترین مکان‌ها برای استخراج کنندگان بوده تا اینکه در سال ۲۰۲۱ دولت چین استخراج رمز ارز را به کلی ممنوع اعلام کرد

دانشگاه کمبریج مجموعه داده‌های مختلفی را روی بلاک چین بیت‌کوین نگهداری می‌کند، از جمله مصرف انرژی و هش ریت. نرخ هش جهانی کل توان محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج را اندازه گیری می‌کند.

هش ریت (HashRate) یا هش پاور (Hash Power) معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک دستگاه ماینر است. به عبارت دیگر هش ریت، میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل هش می‌شود تا پاداش دریافت کند را نشان می‌دهد.

جدول زیر تفکیک هش ریت جهانی را بر اساس کشور‌ها نشان می‌دهد:

جایگاه ایران در میان استخراج کنندگان رمز ارز
این داده‌ها به ما نشان می‌دهد که تغییرات چقدر چشمگیر بوده است؛ تنها دو سال پیش، چین بیش از سه چهارم هش بیت کوین جهانی را به خود اختصاص داده بود و اکنون انتظار می‌رود این کشور ۶ میلیارد دلار درآمد سالانه از رمزنگاری را از دست بدهد.

در ایالات متحده آمریکا تگزاس یکی از داغ‌ترین نقاط برای جابجایی کریپتوماینر‌ها است؛ این ایالت نه تنها دارای زمین‌های باز فراوان است، بلکه یک شبکه برق غیرقانونی نیز دارد و این به کریپتوماینر‌ها اجازه می‌دهد تا با ارائه دهندگان برق مختلف بر سر نرخ‌ها مذاکره کنند و قرارداد‌های بلندمدت امضا کنند.

برچسب ها: رمز دارایی رمز ارز رمزارزها استخراج بیت کوین بیت‌کوین بیتکوین
ارسال نظر
آخرین اخبار